SP8                                        PG1

Ścieżka powrotu

0ddzial-przedszkolny

Witamy serdecznie w grupie Misiów !!!

161020171

 

Nasza grupa to 3 latki. Jesteśmy najmłodszą grupą w oddziale przedszkolnym należącym do szkoły. Codzienne spotykamy się w naszej sali, by uczyć się samodzielności i współdziałania z koleżankami i kolegami. Razem się bawimy, śpiewamy, tańczymy i ćwiczymy.

 

Grupę Misiów prowadzą panie:

Monika Nartowoicz, Agnieszka Żdanowicz, a pomaga w tym Pani Małgosia Sochoń

 

Nasze panie uczą nas wielu pożytecznych rzeczy, pomagają też przetrwać ten najtrudniejszy czas- rozstania z rodzicami. Służą nam nie tylko ciepłym słowem, ale też opiekuńczym ramieniem. A w pod bramkowych sytuacjach zdarza się, że noszą na rękach. Po wyczerpującym dniu odpoczywamy słuchając bajek i muzyki relaksacyjnej. Natomiast, gdy pogoda na to pozwala z przyjemnością korzystamy z pięknego placu zabaw w ogrodzie przedszkolnym.

 

Działania naszej grupy oprócz wątku dydaktycznego są skoncentrowane na zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa fizycznego i psychicznego, właściwej relacji między wszystkimi członkami naszej małej społeczności opartej na wzajemnym szacunku i zaufaniu. 

 

Pragniemy, by nasze dzieci w swoim życiu kierowały się tym, co dobre, sprawiedliwe, by były ludźmi o dużej wrażliwości, życzliwości, by otwierały sie na innych i dostrzegały potrzeby otoczenia.

 

Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje Państwa, bo tylko wtedy możemy wspólnie tworzyć jak najbardziej optymalne warunki do kształtowania młodego człowieka.

 

 

Ramowy rozkład dnia dla dzieci młodszych (3,4 – latki)

 

Podstawa programowa realizowana w godzinach 7.00-12.00

 

 • 6.30 - 8.15 - Schodzenie się dzieci w sali, zabawy indywidualne. Aranżowanie otwartych sytuacji wychowawczo-dydaktycznych, pozostawienie dzieciom możliwości wyboru i inicjatywy. Inspirowanie do spontanicznej działalności zabawowej. Praca indywidualna oraz dydaktyczno – wyrównawcza w sali. Praca z dzieckiem zdolnym. 
 • 8.15 - 8.30 Zabawy ruchowe integrujące całą grupę, czynności higieniczne, praca dyżurnych 
 • 8.30 – 9.00 - Śniadanie, przestrzeganie zasad dobrego wychowania podczas spożywania posiłku, ćwiczenie umiejętności posługiwania się sztućcami, mycie zębów.
 • 9.00 – 10.00 -Zajęcia dydaktyczne w ramach realizacji programu wychowania przedszkolnego z całą grupą i w małych zespołach. Nabywanie umiejętności przez działanie, stwarzanie sytuacji edukacyjnych stymulujących wszechstronny rozwój dziecka. Organizowanie środowiska inspirującego podejmowanie zabaw tematycznych, dydaktycznych, badawczych i ruchowych. Wspieranie działań twórczych podczas kontaktu dzieci ze sztuką, muzyką i literaturą. 
 • 10.00-10.10 - Czynności samoobsługowe w szatni, wdrażanie do samodzielności.
 • 10.10 - 11.20 - Pobyt na powietrzu. Zabawy dowolne i organizowane przez nauczycielki w małych grupach, rozmowy indywidualne, prace porządkowe, zabawy na sprzęcie terenowym, obserwacje przyrodnicze, spacery, wycieczki, zabawy ruchowe organizowane z całą grupą, dobór zajęć uzależniony jest od pogody i pory roku; Uczenie zasad postępowania warunkujących bezpieczeństwo dziecka w budynku, w ogrodzie i poza terenem przedszkola. Wykorzystywanie i tworzenie okazji do poznawania rzeczywistości przyrodniczej. 
 • 11.20 – 11.30 - Czynności samoobsługowe w szatni, zabiegi higieniczne w łazience. 
 • 11.30 – 11.50 - Zajęcia dodatkowe (j. angielski, zajęcia umuzykalniające z elementami tańca)
 • 11.50 – 12.00 - Czynności higieniczno – sanitarne w łazience. Przygotowanie do obiadu, praca dyżurnych.
 • 12.00 – 12.30 - Czas na obiad. Przestrzeganie zasad dobrego wychowania podczas spożywania posiłku, ćwiczenie umiejętności posługiwania się sztućcami, praca dyżurnych. 
 • 12.30 - 14.15 - Czynności samoobsługowe- przygotowanie do leżakowania . Leżakowanie: słuchanie muzyki relaksacyjnej i literatury dziecięcej itp. 
 • 14.15 - 14.30 - Zabawy ruchowe. Czynności higieniczne, przygotowanie do podwieczorku, praca dyżurnych. 
 • 14.30 – 15.00 - Podwieczorek, przestrzeganie zasad dobrego wychowania podczas spożywania posiłku, ćwiczenie umiejętności posługiwania się sztućcami, praca dyżurnych. 
 • 15.00 - 17.00 - Organizowanie różnorodnych zabaw, jako stymulatora rozwijania aktywności dziecka w sali lub na powietrzu. Praca indywidualna oraz dydaktyczno – wyrównawcza w sali lub w ogrodzie. Praca z dzieckiem zdolnym. Organizowanie warunków do twórczej aktywności poprzez udział w zajęciach dodatkowych .
   

 

Działania dotyczące realizacji podstawy programowej realizowane są w godz. 07.00 – 12.00 z podziałem czasu w rozliczeniu tygodniowym itp.

 

 

„Jestem sobie Podlasianka”
15 maja zawitała do nas grupa muzyków, która przybliżyła nam tradycje podlaskie, okraszone podlaską gwarą i śledzikiem, przy wtórze pięknych pieśni i melodii.

 

foto 29 795

 

 „W laboratorium”
Dnia 26 kwietnia był dalszy ciąg działań ekologicznych. Tym razem zajęliśmy się brudną wodą. Próbowaliśmy w warunkach domowych przefiltrować wodę. Było to bardzo trudne.

foto 28 769

 

„Mali ekolodzy”
25 kwietnia najmłodsza grupa przedszkolaków z pomocą starszych koleżanek ze świetlicy segregowała śmieci. Po wcześniejszych instrukcjach, dzieci poradziły sobie śpiewająco.

foto 27 766

 

 „Mini olimpijka”
23 kwietnia Misie z całych sił kibicowały Wiewiórkom podczas zawodów sportowych. Nasze wsparcie uplasowało ich na drugiej pozycji.

foto 26 761

 

 „Wizyta w pobliskiej przychodni i aptece”
20 kwietnia trzylatki po całym tygodniu omawiania zagadnień, jakimi jest choroba, wizyta u lekarza i w aptece, na koniec tygodnia poszły zobaczyć wszystko na własne oczy.

foto 24 747

foto 25 748

 

 „Dobra zabawa”
19 kwietnia potwierdził się fakt, iż dzieci dzielą się na czyste i szczęśliwe. Mąka to fantastyczny materiał do doznań dotykowych podczas kreślenia i jej ugniatania. Dowody zbrodni pomogły zetrzeć panie.


foto 23 745

 

„Koziołek Matołek”
16 kwietnia w czasie drogi do Pacanowa, zawitał do szkoły z audycją muzyczną Koziołek Matołek. Swym radosnym śpiewem porwał całą publiczność.

foto 22 737

 

„Ćwiczymy oddech”

11 kwietnia trzylatki ćwiczyły siłę swojego oddechu w labiryncie pałeczkowym. Misie bardzo się starały, by piłeczka poruszała się do przodu i zarazem nie wypadła z toru z ogromną ilością zakrętów. Musiały doskonale panować nad siłą swojego wydechu. 

foto 21 726

 

Niespodziankowe kwiaty nareszcie urosły”
09 kwietnia odkryliśmy w końcu, co wyrosło z cebulek, które trzylatki wraz z Wiewiórkami sadziły na jesieni. Piękne żonkile i hiacynty zdobią wiosną nasz mini ogródek pod chmurką. 

foto 20 717

 

„Wulkany”

04 kwietnia starsze koleżanki z klasy 3b pokazały misiom jak w fantastyczny i prosty sposób, można stworzyć całkiem bezpieczny i kolorowy wulkan. Doświadczenia to, to, co Misiaki lubią najbardziej.

foto 18 704

foto 19 712

 

 

 "Życzenia Świąteczne"

zyczenia

 

Wszystkim rodzicom i opiekunom 

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości.

Radosnego,wiosennego nastroju, serdecznych

spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja. 

Życzą dzieci oraz panie z grupy przedszkolnej. 

zyczenia2

 

” Wielkanocne tradycje ”

28 marca Misie szukały śladów wielkanocnego zajączka, który zostawił im w trawie małe czekoladowe jajeczka. Szukaliśmy, tropiliśmy. Niestety jajeczka zbyt szybko znikały i ślady do króliczka się zatarły. Tzn. zostały zjedzone. Następnie stworzyliśmy tradycyjny wielkanocny wypiek „Paschę”, którą po południu mieli okazje skosztować najbliżsi przedszkolaków. Nasza Ola zajęła się zmrożeniem ciasta. 

foto 16 683

 

foto 17 684

„Wizyta w Kwiaciarni Aldona”

23 marca Misie wybrały się w poszukiwaniu oznak przybyłej do nas niedawno Pani Wiosny w ogródkach sąsiadów szkoły. Pragnienie posiadania pięknych kwiatów zaprowadziło nas do pobliskiej kwiaciarni, gdzie trzylatki samodzielnie kupiły bukiet różowych tulipanów, w dodatku poszarpanych na końcach. Bukiet wyglądał gustownie i niezwyczajnie. Tegoż samego dnia przedszkolaki założyły swoją hodowlę owsa oraz szczypiorku. 

foto 13 671

foto 15 678

„Galaktyki”

22 marca dziewczynki z klasy 3b pomogły Misiom stworzyć kosmiczne galaktyki. Jak to w galaktykach bywa, musi być waciana droga mleczna i błyszczące brokatowe gwiazdy i srebrne jak sreberko planety. Dzieci po raz pierwszy w atmosferze zupełnego przyzwolenia, tak cudownie tworzyły kosmiczny bałagan. 

foto 10 570

foto 12 568

 

„Powitanie Wiosny”

21 marca oba oddziały przedszkolne zorganizowały uroczysty przemarsz przez szkołę na cześć wiosny. Przedszkolaki z piosenką na ustach, pozdrawiając ręcznie wykonanymi kwiatami, zapraszały wiosenkę do nas do szkoły. Po przemarszu Misie i Wiewiórki bawiły się chustą animacyjną w wiosenne kolory oraz różne inne zabawy, pokazując tym samym, że wszystkie dzieci obudziły się już z zimowego snu i są bardzo aktywne. 

foto 7 654foto 8 667

 

 

„Audycja muzyczna o zielonej wyspie i Świętym Patryku”

12 marca do szkoły zawitali muzycy, którzy opowiedzieli dzieciom o tradycjach Irlandczyków. Dzieci oglądały występy z zapartym tchem i również służyły pomocą przy różnego typu zadaniach. 

foto 6 652

 

„W sklepie Lewiatan na zakupach”

20 lutego grupa Misiów wybrała się po małe co nieco do sklepu spożywczego Lewiatan. Dzieci obejrzały ciekawe towary na półkach oraz samodzielnie kupiły jednego lizaka.

fota 5 560

 

„Kreatywni i bardzo sprytni”

Rankiem 20 lutego w naszej sali pod okiem dwóch Wiewiórek Antosia i Hugo, powstała budowla, która wymaga nie lada zdolności konstruktorskich.

fota 4 649

 

„Walentynki”

14 lutego Misie przy pomocy swoich Pań wykonały piękne lampiony jako prezent dla swoich kochanych rodziców.

fota 3 547

 

 

„Tłusty Czwartek”

08 lutego, by podtrzymać tradycje trzylatki wybrały się do szkolnego koła Caritas, by nabyć pączki. Cel zbiórki był szczytny i tradycja również podtrzymana.

 

fota 1 529

 

 "Dzień Babci i Dziadka"

16 lutego Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. 
Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola.
Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych.
dbid 1 Copy
dbid 2 Copy
dbid 3 Copy

dbid 4 Copy

dbid 5 Copy

dbid 6 Copy

 

 "Badamy stópki"
W miesiącu lutym gościliśmy w naszym Przedszkolu Fizjoterapeutów z Centrum Ortopedycznego. Wszystkie dzieci przeszły badania stóp nowoczesna metoda komputerową.
IMG 20180221 101835 Copy

 

"Ulepimy dziś bałwana"
18 stycznia korzystając z pięknej aury i łaskawości białego puchu, który obficie nas sobą obdarował tego dnia, postanowiliśmy stworzyć własnego Olafa. Z małej kulki urósł całkiem pokaźny wielkolud.

 balwan2

" Zapełniamy puste brzuszki zwierzakom z białostockiego schroniska"

15 stycznia zakończyliśmy akcję charytatywną, której celem była zbiórka karmy dla piesków z białostockiego schroniska. Przedszkolaki są świadome, że czas zimowy jest trudnym okresem dla zwierzaków nie tylko ze względu na brak miłości.

schronisko

"My dla innych" 

11 stycznia przyszły do nas panie, które pracują w stowarzyszeniu "My dla innych" w dziale który zajmuje się artystycznym recyklingiem. Oprócz tego, że zapoznaliśmy się z trudnym słowem, to mogliśmy wspólnie z paniami stworzyć piękne podstawki pod kubeczki dla naszych kochanych dziadków. Spotkanie było twórcze i bardzo pouczające.

mydlainnych

 

   "Bal choinkowy"

10 stycznia wraz z grupąwiewiórek zorganizowaliśmy szkolny Bal Choinkowy. Tego dnia zabawom nie było końca. Dzieci mogły doświadczyć sportowej rywalizacji, potańczyć do skocznych rytmów, jak i też ponownie spotkać św. Mikołaja, który nie poskąpił podarków.

choinka

"9 królów"

8 styczniazawitało do naszej sali, nie trzech króli, nie sześciu, ale aż 9 władców :)

20180109 113954

"Kolędnicy"

2 stycznia, roku naszym maluszkom sprawiła niespodziankę grupka szkolnych kolędników, która pięknie zaśpiewała parę cudnych kolęd i sypnęła wierszem odrobinę serdecznych życzeń.

26543043 1532181370170605 2111473049 o

"Kolędujmy Małemu"

19 grudnia, cała nasza grupa (dzieci, rodzice oraz panie) spotkała się na warsztatach przedświątecznych, na których tworzyliśmy ozdoby choinkowe, śpiewaliśmy kolędy i jak nakazuje tradycja ...przełamaliśmy się opłatkiem.

26653398 1532182643503811 23052114 o

26513544 1532182226837186 2079861008 o

"Wizyta technik ortopeda"

Pewnego zimowego dnia, a dokładniej 13 grudnia przybył pan, który opowiedział naszej grupie, czym zajmuje się zawód technik ortopeda. Okazuje się, że nie jest to łatwy zawód, ale za to bardzo szlachetny. Można pomagać innym, których spotkała w życiu krzywda i stracili którąś z kończyn lub ich układ kostny podupadł na zdrowiu. Taki pan pomaga odzyskać pełnię sił na ile jest to możliwe, poprzez różnego typu protezy lub gorsety. 

26613761 1532183716837037 416586141 o

26543214 1532182983503777 1313343131 o

"Mikołajki"

6 grudnia, okazał się dniem pełnym niespodzianek. Do naszej szkoły zawitał uwielbiany przez wszystkie dzieci jegomość w czerwonym kubraku z niejakim Rudolfem czerwownonosym. Tropiliśmy Świętego Mikołaja po śladach, które widzą tylko grzeczni ludzie, ślady zaprowadziły nas do sali zabaw, gdzie pan Mariusz przygotował wspólnie z Mikołajem mnóstwo wyzwań i atrakcji tanecznych.  Ostatecznie okazało się, że bohater dnia sam nas znalazł w naszej sali podczas słodkiego poczęstunku. Jakby tego było mało, prawie jak superbohaterowie dostaliśmy tajne zadanie stworzenia pięknych ozdób na nasze choinki z jego podarków. Mikołajowe imieniny były wspaniałe.

26513666 1532185533503522 999567847 o

26613945 1532185403503535 1269141481 o

26540161 1532185366836872 961938900 o

"Hej kolęda, kolęda"

Pewnego dnia, a dokładniej to 18 grudnia przybyli do nas muzycy, aby pośpiewać kolędy i zapoznać nas z tradycją kolędowania. Teraz wiemy, po co kolędnikom tur i gwiazda.

20171218 110046

20171218 112510

"O smoku, który zmienił swój jadłospis"

12 grudnia, dzieci z klasy 3 przedstawiły nam postać pewnego smoka, który przeszedł na jasną stronę mocy i zaczął się zdrowo odżywiać. Odkąd dał spokój księżniczkom, jego dietę wypełniły owoce i warzywa. Po tak pięknym przedstawieniu czekamy na zmiany żywieniowe naszych Misiów.

26610122 1532183783503697 431696214 o

" Sport to zdrowie"

11 grudnia, panie z grupy Misiaczków postanowiły uwiecznić zdrowy styl życia naszych trzylatków. Wiemy, że sport to zdrowie, dlatego często jak tylko jest to możliwe, wybieramy się na nasze sportowe sale i korzystamy z ich wyposażenia.

26610087 1532187110170031 1240064629 o

26513247 1532187093503366 89760855 o

 

" Dzień pluszowego Misia" oraz" Pasowanie"

24 listopad to bardzo ważny dzień w naszej grupie. Powody są dwa. Tego dnia swoje święto ma pluszowy miś, a nasza grupa jest taka misiowa. Z tej okazji w godzinach porannych odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o pluszowym misiu i różnego typu zabawy. Natomiast po południu odbyło się uroczyste pasowanie naszej grupy na dzielnych przedszkolaków. To była nasza pierwsza tak ważna uroczystość. 

DSC02788

DSC02762

 

" Audycja muzyczna o smutnym Mollu i wesołym Durze"

23 października, na sali gimnastycznej odbyła się audycja muzyczna. Dzieci dzięki ciekawym postaciom poznały muzyczne nastroje. Ochoczo próbowały rozweselić smutnego Molla, niestety jego smutek okazał się silniejszy.

IMG 20171023 113013

IMG 20171023 111558

" Mali ogrodnicy "

18 października, trzylatki wypróbowały swoich sił w sadzeniu cebulek pewnego kwiatu. A jaki to kwiat, okaże się na wiosnę. Na razie jest to niespodzianka. Maluszki dowiedziały się przez te doświadczenie, jakich warunków potrzebuje roślina, aby się rozwinąć i jak trzeba o nią dbać, by przetrwała i raczyła nas swym pięknem w ciepłe dni.

26513788 1532189960169746 1666433531 o

" Dzień  Edukacji Narodowej"

13 października, uczciliśmy nasze święto słodkim poczęstunkiem i wspólnymi zabawami.

23600956 1488789211176488 1846697082 o

23627145 1488788767843199 1194210964 o

"Ogórki na Zimę"

10 października, nasza grupa zrobiła ogórki małosolne. Misiaki poznały wszystkie niezbędne składniki i pieczołowicie wykonywały instrukcje z przepisu pani Moniki. Smak ogórków przerósł najśmielsze  oczekiwania, zaproszone Wiewiórki po degustacji prosiły o dokładki. 

22450772 1461105600611516 982312554 o

22473590 1461106170611459 1504053583 o

 

„Przedszkolna szarlotka”

03 październikagrupa pracowitych trzylatków pod czujnym okiem swoich pań, upiekły pyszną szarlotkę pod pierzynką z bitej śmietany i w drugiej wersji z galaretką. Wypieki poprzedziliśmy krótkim wykładem o jabłkach w różnej formie ( dżem, sok, gotowane pieczone… a nawet zepsute). Zabawy było mnóstwo, a najpyszniejsza i tak okazała się bita śmietana.

1610201735

1610201736

1610201737

 

„W poszukiwaniu Pani Jesieni”

27 wrześniakorzystając z pięknej pogody wyszliśmy również na poszukiwania kolorowej Pani Jesieni. Misiaki pieczołowicie zbierały żołędzie, rysowały na piasku ubitym deszczem, bawiły się w berka (korzystając z przestrzeni, jaką daje park) oraz tworzyły prześliczne bukiety z liści, utrwalając przy tym znajomość kolorów.

1610201731

1610201732

1610201733

1610201734

 

„ Zabawy badawcze z wodą

27 wrześniaw grupie Misiaków miały miejsce zabawy badawcze z wodą. Trzylatki samodzielnie barwiły wodę, rozprowadzały i intensyfikowały saturacje koloru. Bawiły się wodą zwiększając objętość płynu poprzez tworzenie piany, przy okazji bardzo dobre ćwiczenie oddechowe na wydłużanie fazy wydechu. Sprawdziliśmy przy okazji jak kartka może walczyć z grawitacją i zatrzymać strumień wody z kubka. 

1610201725

1610201726

1610201727

1610201728

1610201729

1610201730

 

„Sprzątanie świata”

21 wrześniaMisieprzyłączyły się do szkolnej akcji sprzątania świata. Świat naszych dzieci, co prawda zamknął się wokół placu szkolnego, a dokładniej boisk , ale i tak jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków, które wyróżniały się niczym niezmierzonym zapałem do pracy. Żaden papier i paproch, tego dnia nie mógł czuć się bezpiecznie. 

 1610201721

1610201722

1610201723

1610201724

 

„Spacer na najbliższe skrzyżowanie”

20 wrześniaMisiaki wyposażone w wiedzę teoretyczną o ruchu drogowym, wyruszyły sprawdzić ją w praktyce. Spacer jak widać udał się wyśmienicie, ponieważ dopisała pogoda i przede wszystkim wróciliśmy cali i zdrowi dzięki naszej wiedzy- gdzie, jak i kiedy można przechodzić przez ulicę.

1610201718

1610201719

1610201720

 

WYDARZENIA

„Zaczynamy wielką przygodę – pierwszy dzień w przedszkolu”

01 września,   większość dzieci przyszła z uśmiechem na ustach i na szczęście tylko z ciekawością w oczach. Podekscytowane zawijały się jak cukierki w chustę animacyjną, muchały balony i różne inne rzeczy. Równie zajęte były panie z grupy, dlatego niestety nie powstała żadna fotorelacja, czego niezmiernie żałujemy.

„Przez ulicę mały krok”

19 wrześniagrupa Wiewiórek przedstawiła nam piękny wiersz o zasadach ruchu drogowego. Dzieci były bardzo zainteresowane, ponieważ Misiaki, również ćwiczyły w swojej grupie zasady ruchu drogowego i przygotowywały się na wyprawę w kierunku zebry i kolorowych świateł.

1610201716

1610201717

 

Dzień w przedszkolu

Kiedy rodzic pyta dziecko, co robiło w przedszkolu, ono zazwyczaj odpowiada „nic”. Więc takie „nic” właśnie robimy.

 

Co robimy w przedszkolu:

 21610201722

Staramy się, aby wyglądać schludnie i elegancko.

 

161020174

 Wykonujemy różne prace plastyczne. 

 

161020175 

Robimy różnego typu doświadczenia.

 

161020176 

 Układamy wspólnie duże puzzle, ucząc się przy tym współpracy. 

 

161020177

 Bawimy się w kucharzy.

 

161020178 

….oraz w dom. 

 

161020179999 

Kiedy pogoda sprzyja zabawom na zewnątrz korzystamy z naszego placu zabaw lub chodzimy na spacery...

 16102017100

Zaś, kiedy pogoda nie pozwala zażyć porcji świeżego powietrza i ruchu, my tak łatwo się nie poddajemy.

Plac zabaw przynosimy sobie do sali, którą starannie i ostrożnie wietrzymy.

16102017111

Przede wszystkim się uśmiechamy.

 

Zajęcia dodatkowe:

J. angielski

J. angielski -  na języku angielskim dzieci poznają nowe słówka, zwroty, piosenki i to z pewnością nie jako bierni słuchacze. Ponieważ Z panią Ulą Dziemian nie ma miejsca na monotonie. Podczas zajęć są wykorzystywane różne rodzaje aktywności, aby jak najlepiej trafić do naszych milusińskich. We wszystkim pomaga naszej Pani Uli sympatyczna małpka.

1610201712

1610201713

 

Tańce

Tańce to czas, kiedy pan Mariusz Kobyliński z humorem wprowadza nasze misie w tajniki tańca. Zajęcia rozpoczynają się małą rozgrzewką, poczym następują harce, piruety i czasem swawole ;) Zajęcia taneczne mają na celu kształtowanie  pozytywnej postawy wobec aktywności ruchowej, umiejętność łączenia ruchu z muzyką. A także  doskonalenie sprawności kondycyjnej i koordynacyjnej, kształtowanie prawidłowej postawy ciała.  Rozwijanie płynności i estetyki ruchu.  Kształtowanie ekspresji twórczej. Kształtowanie postaw moralnych i społecznych: wytrwałości, systematyczności, samodyscypliny, szacunku, umiejętności właściwego zachowania się w sytuacji sukcesu i niepowodzeń.

 

1610201714

1610201715